Jak wybrać najpiękniejszą suknię ślubną?

Dziesiątki odwiedzonych sklepów, setki przejrzanych katalogów, a wszystko po to, by znaleźć tę jedyną wymarzoną suknię ślubną. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniej sukni?

Najpiękniejsze sukienki

Najpiękniejsza suknia ślubna i kwiaty
W pięknej sukni ślubnej każda panna młoda będzie uśmiechnięta i szczęśliwa.

Najpiękniejsza suknia ślubna i welon
Piękna suknia ślubna bez ramion, zdobiona delikatną złotą koronką.

Najpiękniejsza suknia ślubna - model klasyczny
Uwodzicielska suknia ślubna z gładkim gorsetem i dołem pełnym delikatnych falbanek.

W tym szczególnym dniu każda panna młoda chce wyglądać jak najpiękniejz - zadbana skóra, piękne paznokcie, idealny makijaż, upięta fryzura i oczywiście to najważniejsze, czyli suknia ślubna. Ta, nieależnie od tego, czy jest droga czy tania, kupiona czy wypożyczona - ważne, by przyszła panna młoda czuła się w niej komfortowo i pięknie. Gotowej sukni ślubnej nie kupimy jednak od razu. Wcześniej mierzy się wybrany model, a dopiero potem czeka na jego sprowadzenie i dokonanie ewentualnych poprawek krawieckich.

Panna młoda nie może zapomnieć o tak ważnych w tym dniu dodatkach - białych pantoflach, czy zmysłowej bieliźnie. Zgodnie z tradycją panna młoda powinna mieć na sobie coś niebieskiego (podwiązka) i coś pożyczonego - np. łańcuszek.

Kupno wymarzonej i najpiękniejszej sukni ślubnej, to wydatek rzędu 2-7 tys. zł. Dla pań z nieco mniej zasobnym portfelem, idealnym rozwiązaniem jest wypożyczenie sukni, które jest i połowę tańsze, a po samej ceremonii nie trzeba się zastanawiać, co z nią zrobić. Pamiętajmy, że do kosztu wypożyczenia należy doliczyć cenę prania - ok. 200zł.

Targi ślubne 2009

Wśród zaprezentowanych na tegorocznych Targach Ślubnych sukniach ślubnych dominują niezmiennie falbany i wyszywane kryształkami koronki-symbol elegancji. Najpiękniejsze suknie ślubne zaprezentowane na ten sezon przypominają krój rybki- jest to opinająca ciało suknia rozszerzająca się lekko ku dołowi. Wśród sukien nie brakuje modeli klasycznych –z dopasowaną talią i szeroką spódnicą opartą na halce oraz tzw. modelu proncessa, która swoje idealne dopasowanie zawdzięcza tzw. francuskim cięciom, które biegną od góry ku dołowi.

Najpiękniejsza suknia ślubna - długi tren
Prosta suknia ślubna z długim trenem to propozycja dla kobiet ceniących prostotę.

W tych sukniach warto pokusić się o długi tren, który na tego rodzaju sukni będzie wyglądał niezwykle efektownie. Suknie na ten sezon są bardzo kobiece i zmysłowe. Choć dominującym kolorem jest nadal biel i jej odcienie, dla pan bardziej ekstrawaganckich projektanci przygotowali suknie głównie w odcieniach szarości, bądź sięgające za kolano suknie krótkie, bogato zdobione falbanami.

Najpiękniejsze suknie ślubne gwiazd

Jako, że w tym szczególnym dniu panna młoda chce wyglądać wyjątkowo, zakłada ona najpiękniejszą suknię ślubną, o której zawsze marzyła. Osobami, które nie szczędzą pieniędzy na najpiękniejsze suknie ślubne są gwiazdy - zarówno te światowe, jak i rodzime. Ekstrawagancka piosenkarka Gwen Stefani na swoim ślubie założyła suknię ślubna od Diora. Farbowany, różowy dół sukni podkreślał charakter piosenkarki. Jennifer Lopez na swoim ślubie z Markiem Anthonym miała na sobie piękną suknię w kolorze kości słoniowej od Very Wang. Katie Holmes zaś, biorąc ślub z Tomem Cruisem, ubrana była w suknię ślubną od Armaniego - z przepięknym jedwabnym trenem. Z tego wynika, ze najpiękniejsze suknie ślubne na świecie to te, pochodzące od najlepszych światowych projektantów.

. Najpiękniejsze suknie ślubne w Polsce mogliśmy podziwiać na ślubie m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej, Katarzyny Cichopek czy Reni Jusis. Kasia Cichopek miała na sobie klasyczną i skromną suknię zaprojektowaną przez polskiego projektanta Macieja Zienia. Suknia ta wzbudzała o tyle więcej kontrowersji, że inna polska piosenkarka Justyna Steczkowska miała ją na sobie podczas rozdania Wiktorów. Małgorzata Kożuchowska postawiła na prostotę. Jej suknia projektu Gosi Baczyńskiej była gładka i pozbawiona jakichkolwiek koronek czy też innych aplikacji. Prostotą odznaczała się również suknia ślubna Reni Jusis, zdobiona jedynie paskiem wokół talii. Ostateczną odpowiedź na pytanie, do kogo należą najpiękniejsze suknie ślubne, zostawiam Wam drodzy czytelnicy.

Komentarze

no no nawet fajne hej

no no nawet fajne hej pozdrawiam wika ;D

Dla mojej córki Delfiny

Dla mojej córki Delfiny chcę wyjątkową suknie -czekam na propozycje

Ja też cenię prostotę.

Ja też cenię prostotę. Takiej sukni poszukuję.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.