Jaką suknię wizytową wybrać?

Udając się z wizytą do przyjaciół lub rodziny zawsze chcemy dobrze się prezentować. Na mniej oficjalne spotkania sprawdzą się więc sukienki wizytowe. Mała czarna sprawdzi się tu idealnie.

Sukienki wizytowe

Suknie wizytowe z lat dwudziestych poprzedniego wieku były zbliżone fasonem do tych, ubieranych na co dzień. Jedyną zauważalną różnicą były wycięcia, plisowania, ozdobne wykończenia. Takie suknie nazywały się charleston. Z czasem za sprawą projektantów i dyktatorów mody suknie na większe i mniejsze wyjścia zaczęły coraz bardziej eksponować kobiece kształty.

Suknia wizytowa
Czarna sukienka z ozdobną klamrą to idealny wizytowy strój.

Dziś wiemy, że najbardziej wartościowe tego typu kreacje powstały dzięki pomysłom Balenciagi, Balmaina, Carolina, Chanel, Fortuny, Poireta, Vortha, Westwooda. Ich propozycje wiążą się z kolei ze znanymi osobami, idącymi zgodnie z trendami panującymi w modzie.

Należy przyznać, że ubieranie się na uroczyste spotkania sprawia wielką przyjemność każdej kobiecie. Te specjalne wyjścia to świetna zabawa w metamorfozę. W zależności od upodobań oscylować można między elegancją a zmysłowością i tajemniczością. Zapewne w każdej szafie znajdzie się kilka klasycznych sukien wizytowych różnej długości, do których dokłada się mniej lub więcej dodatków w zależności od sytuacji i rezultatu , jaki chcemy osiągnąć.

Dobra tkanina - najczęściej decyduje o atrakcyjności sukni wizytowej. Już podczas przymierzania jej warto dokładnie prześledzić, jak układa się podczas naszego poruszania się, stania czy siedzenia. Może bowiem okazać się, że nawet ta najładniejsza kreacja odstaje w okolicach brzucha lub „ucieka” do góry . Suknię wizytową warto mierzyć w butach, by ustalić jej korzystną długość.

Kiedy wybieramy się na rodzinną kolację nie należy przesadzać ze strojnością. Wystarczy, gdy uroku naszej sukni dodadzą już na przykład delikatne falbanki.

W dyskotece twoja kreacja powinna być nie tylko atrakcyjna, ale i wygodna. Dobrym wyborem będzie suknia, uszyta z lśniącego materiału: brokatu, tafty lub satyny. Oryginalności nadadzą jej sploty koralików przy biodrach poruszające się razem z nami w rytm tańca. Na przedstawieniu w teatrze nadal najlepiej widziane są wytworne , klasyczne suknie z narzuconym na ramiona szalem – gładkim lub futrzanym.

Komentarze

Przed wyjściem warto mieć

Przed wyjściem warto mieć tę wiedzę na względzie.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.